חיים במינוס

מה הייתם עושים עם 192,000 שקל?

אדון ישראלי, הנו ישראלי ממוצע, הוא ובת זוגו עובדים למחייתם, ביחד הם מכניסים 12,000 ₪ בחודש. הם גם מוציאים 12,000 ₪ בחודש. למר ישראלי יש רק טעות אחת בניהול, טעות אחת, אבל קריטית. במקום שהמצב שלו בבנק ינוע בין 12,000 ל- 0= בפלוס, הוא נע בין 0 למינוס 12,000 = במינוס. כן, המינוס של מר ישראלי הוא מינוס כרוני, הוא ומשפחתו למדו לחיות איתו, הרי הוא יציב, והרבה מחבריהם סוחבים איתם 'מינוס מחמד', מה כבר יכול להיות כל כך רע??

יש למר ישראלי טעות חמורה!!

כשיצא מר ישראלי לפנסיה יצטרך לכסות את המינוס (להחזיר את ההלוואה)

ובנוסף יגלה ששילם במהלך השנים 192,000 ₪ ריבית! (בהתחשב בריבית הממוצעת המקובלת בבנקים כיום)

הטעות נובעת מכך שמתייחסים למינוס כדרך חיים מקובלת בעוד שמדובר בהלוואה לכל דבר, רק כזאת עם ריבית גבוהה במיוחד. משיכת יתר זה ההלוואה הכי גרועה שתוכלו לקבל (להוציא שוק אפור).

הפסיקו לתרום כסף לבנק, שימרו אותו למשפחתכם!

גברת ישראלה היא אישה עובדת, ואמא אוהבת, גברת ישראלה ובעלה מרוויחים ביחד 15,000 ₪ , אבל יש להם טעות בהתנהלות, הם מוציאים 17,000 ₪ בחודש, ז"א הם נמצאים במינוס כרוני הולך וגדל. מדי פעם הם לקחו הלוואות מהבנק וממקום העבודה, ומדי פעם נכנס סכום גדול, והם הצליחו להשלים פערים, אבל בגדול, הם סוחבים איתם מינוס מעיק כל שנות עבודתם. אבל, הם מצליחים לשמור את הראש מעל המים, אז מה כבר יכול להיות כל- כך גרוע?

טעות איומה!

אם גברת ישראלה הייתה מתכננת מראש את ההתנהלות הכלכלית שלה, היא הייתה צריכה לוותר על 2,000 ₪ בחודש, אך:

  1. רוב ה-2,000 ₪ היו יורדים מהבנקים ומהחברות הגדולות, בזכות צרכנות נבונה יותר.
  2. היא הייתה מקבלת שקט נפשי לאורך כל השנים.
  3. ובסופו של דבר היה לה יותר כסף– כי הכסף שלה לא הלך לריביות לבנקים/ לנושים, אלא אך ורק לה ולמשפחתה!!! הסבר: משפחה שמוציאה יותר מההכנסה, אחרי כמה שנים, יש לה כל חודש פחות ופחות כסף למחיה, כי יותר ויותר אחוזים מהמשכורת הולך ללווים ולריביות, וכמובן שזה כדור שלג שסופו התרסקות.
  4. בונוס – ואולי הייתה מצליחה לפנק את המשפחה בטיול לחו"ל או לעזור לילדים בלימודים…

אז מה איתך? מתקרב למסגרת האשראי? או אולי כבר בחריגה? מקבל טלפונים מהבנק? לוקח הלוואות לסגירת המינוס? או מכסה אותו בעזרת קרנות השתלמות וחסכונות? ואולי אתם מרוויחים טוב אבל לא מבינים לאן בורח הכסף?

משפחות רבות מוציאות יותר מההכנסות שלהם, ומכאן הדרך קצרה לגלגולי הלוואות , והסתבכות כלכלית.

בעזרת ייעוץ תראו איך אפשר לעצור את כדור השלג, לעבור מצניחה לצמיחה, מחיים של הלוואות לחיים של חסכונות , להפסיק לשרוף את העתיד (החסכונות שלכם) כדי להציל את ההווה.

בואו לייעוץ וצאו לדרך חדשה, של שמחה, שלווה ורווחה כלכלית.

עוד בנושא

למה חשוב להשתמש בייעוץ כלכלי למשפחות?
למה חשוב להשתמש בייעוץ כלכלי למשפחות?
יציאה מחובות
יציאה מחובות
כמה בשורות כלכליות טובות😊💰
דילוג לתוכן