יציאה מחובות

התנהלות כלכלית נכונה של המשפחה ושמירה על איזון אינן פשוטות. במיוחד עם יוקר המחיה שיש היום לא קל לנהל את כלכלת המשפחה באופן מאוזן תוך שמירה על רמת חיים טובה. הדבר מחייב הקדשת תשומת לב לעניין, כולל לפרטים הקטנים. אם שמירה על איזון כשהכל באופן כללי תקין היא מאתגרת, על אחת כמה וכמה כשכבר נמצאים בחובות. כאשר נכנסים לחובות ולא עוצרים ועושים שינויים זהו כדור שלג שרק הולך ותופח עד איבוד שליטה וקושי משמעותי להתנהל. במצב זה הקשיים הכלכליים הופכים גם לקשיים רגשיים, מקור לחץ ויוצרים גם ריחוק בין בני משפחה. לכן, ייעוץ כלכלי למטרת יציאה מהחובות הוא חשוב. רק כך יהיה ניתן לעשות שינוי אמיתי ולצמצם את החובות עד כדי סגירתם.

יציאה מהחובות: מאיפה מתחילים?

כאשר משפחה או אדם נקלעים לחובות, הם יכולים לשקוע בייאוש מתוך מחשבה שאין מה לעשות ושזוהי גזירת גורל. גישה זו רק מסבכת את הדברים עוד יותר. עם זאת, יציאה מהחובות לבד לגמרי היא באמת קשה עד בלתי אפשרית. חשוב שילווה את התהליך יועץ מקצועי שיבחן את הדברים לפרטי פרטים, יבין היטב את המצב הכלכלי על כל היבטיו, יבחן את יכולת ההשתכרות במשפחה לצד ההוצאות ויבחן את התפלגות ההוצאות על פי תחומים. היועץ יבחן האם יש נכסים שניתן לממש כמו קרן השתלמות שהפכה נזילה ולא היתה למשפחה מודעות לכך או האם יש נכסים שניתן למכור, האם ניתן למכור את הרכב ולקנות רכב זול יותר. כיוון שישנם חובות כנראה שישנן גם הלוואות בתמונה. הוא יבחן את ההלוואות, התנאים, האם ניתן לצמצם בריבית או לאחד הלוואות.

ייעוץ בגישה חיובית שייתן תקווה ומוטיבציה

כאשר מדובר על ייעוץ כלכלי ופיננסי, ההסתכלות היא בעיקר על הצד הטכני. אמנם ניהול פיננסי מושתת בעיקר על עובדות, הוצאות והכנסות וכל מה שביניהם, אך כדי להביא לשינוי גדול כמו יציאה מהחובות חשוב לא פחות גם הפן האנושי, היכולת של היועץ לדבר למקבלי הייעוץ בגובה העיניים ולהיות רגיש במיוחד לאור המצב הכלכלי בו הם נמצאים והלחץ שישנו עקב כך.

עמיחי מרקס הוא יועץ כלכלי למשפחות בעל ניסיון רב המצליח לסייע גם במקרים מורכבים. מוזמנים ליצור קשר.

יציאה מחובות

עוד בנושא

למה חשוב להשתמש בייעוץ כלכלי למשפחות?
למה חשוב להשתמש בייעוץ כלכלי למשפחות?
יציאה מחובות
יציאה מחובות
כמה בשורות כלכליות טובות😊💰
דילוג לתוכן